Hoşgeldin Ziyaretçi
Mesaj atabilmek için forumumuza kayıt olmalısınız.

Kullanıcı Adı
  

Şifre
  

Forumlarda Ara

(Gelişmiş Arama)

Forum İstatistikleri
» Üye Sayısı: 35
» En Son Üyemiz: erdoganozturk
» Konu Sayısı: 26
» Mesaj Sayısı: 42

Tam İstatistik

Çevrimiçi Kullanıcılar
Şu anda 2 çevrimiçi kullanıcı var.
» 0 üye | 1 Misafir
Bing

En Son Konular
Android Virüsleri Nasıl T...
Forum: Android
Son Mesaj: Amie Jarune
03-24-2019, 10:34 PM
» Cevaplar: 0
» Gösterim: 2
3 site Hacked
Forum: Web Hack
Son Mesaj: Cyber Attack
03-15-2019, 08:58 PM
» Cevaplar: 0
» Gösterim: 34
Hacked By Siber Nota
Forum: Web Hack
Son Mesaj: Amie Jarune
03-15-2019, 08:51 PM
» Cevaplar: 5
» Gösterim: 71
Shell Hack Yöntemi İle Ha...
Forum: VPS - VDS Hosting
Son Mesaj: Ferman
03-15-2019, 08:36 PM
» Cevaplar: 3
» Gösterim: 43
Kolayca Android Telefonla...
Forum: Android
Son Mesaj: The Veronica
03-14-2019, 01:14 PM
» Cevaplar: 1
» Gösterim: 30
Windows Serverda Root Olm...
Forum: Web Hack
Son Mesaj: Legalatte
03-14-2019, 01:09 PM
» Cevaplar: 2
» Gösterim: 77
Deep Web Sıkça Sorulan So...
Forum: Deep Web
Son Mesaj: Boratov
03-14-2019, 11:58 AM
» Cevaplar: 1
» Gösterim: 60
Deep Web Nedir ? Deep Web...
Forum: Deep Web
Son Mesaj: The Veronica
03-14-2019, 11:57 AM
» Cevaplar: 0
» Gösterim: 32
Telefon İle Kimlik Avı
Forum: Sosyal Mühendislik
Son Mesaj: The Veronica
03-14-2019, 11:55 AM
» Cevaplar: 2
» Gösterim: 52
İos Ücretli Uygulamaları ...
Forum: İos
Son Mesaj: Team Round
03-14-2019, 11:44 AM
» Cevaplar: 0
» Gösterim: 30

 
  Android Virüsleri Nasıl Temizlenir
Gönderen: Amie Jarune - 03-24-2019, 10:34 PM - Forum: Android - Cevap Yok

Android telefonunuzda virüs bulunduğundan şüpheleniyorsanız, bu rehberimizle zararlı yazılımları kaldırmayı deneyebilirsiniz.

Android ekosisteminde zararlı yazılımların cihazınıza bulaşması düşük bir ihtimal olsa da mümkün. Malware, bot-net gibi zararlı yazılımlar genellikle cihaza dışarıdan yüklenen uygulamalar ile sisteme bulaşır. Eğer Google Play mağazasının sınırları dışına çıkmadıysanız, zararlı yazılım konusunda endişelenmenize çok gerek yoktur.
Ancak bazı kullanıcılar için Google Play kataloğu yetersiz kalabiliyor. Bu gibi durumlarda kullanıcılar çareyi dışarıdan .apk dosyaları aracılığıyla yüklenen uygulamalarda buluyor. Bu yöntem her ne kadar kullanışlı olsa da, beraberinde zararlı yazılım bulaştırma riskini de taşıyor.
Bu rehberimizde cihazınızı nasıl güvenli moda alıp sisteminize bulaşmış olabilecek zararlı yazılımları kaldırabileceğinizi göstereceğiz. Ayrıca gelecekte cihazını zararlı yazılımlardan nasıl koruyacağınıza dair ipuçlarını da yazımızda bulabilirsiniz.

Zararlı yazılımlar nasıl bulaşır?
Geçtiğimiz yıllarda Android kullanıcılarının başını ağrıtmış Gunpoder, Ghost Trojan, Googlian ve Godless gibi zararlı yazılımlar yukarıda belirttiğimiz gibi dışarıdan yüklenen uygulamalar nedeniyle Android cihazlara bulaşmıştı. Mazar gibi zararlı yazılımlar ise SMS aracılığıyla dağıtılan linklerin açılması sonucunda Android’e sızıyordu.
Yakın zamanlarda ise Google Play üzerinde bulunan FIFA ve Pokemon Go hile uygulamaları FalseGuide botnet zararlı yazılımının sızmasına sebep oldu. Checkpoint yazılım teknolojilerinin yayınladığı bir rapora göre bu zararlı yazılımlar bileşenlerinin zararsız görünmesi sebebiyle Google Play mağazasının güvenlik kontrollerinden geçebiliyor.
Bu tip kötü niyetli uygulamalar genellikle kurulum esnasında kullanıcıdan yönetici izinleri talep eder. Böyle durumlarda şüpheli uygulamalara bu yetkileri vermek, sonraki aşamalarda uygulamanın kaldırılmasını zorlaştırabilir. Bu nedenle tamamen güvenmediğiniz uygulamaların izinlerini dikkatle gözden geçirmeniz gerekmektedir.

Zararlı yazılımlara karşı hangi önlemler alınmalı?
Zararlı yazılımlarla mücadelenin en etkili yolu, gerekli önlemleri almaktır. Söz konusu Android güvenliği olduğunda ise alınacak önlemler oldukça basittir.

  • Google Play mağazası dışında bulunan, kaynağı belirsiz uygulamaları yüklemeyin. Android sistemi, varsayılan olarak dışarıdan uygulama yüklemeyi engellemektedir. Ancak emin olmak istiyorsanız Güvenlik>Bilinmeyen uygulamalar konumunda bu özelliğin etkin olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

  • Klon uygulama yüklemekten kaçının. Google Play mağazası her ne kadar zararlı yazılımlara karşı önlem alsa da, her zaman başarılı olamayabiliyor. Bu nedenle popüler başka bir uygulamanın çok benzer kopyası olan alternatiflerden sakınmaya çalışın.

  • Uygulama izinlerine dikkat edin. Bazı uygulamalar kurulumdan önce kullanıcıdan çeşitli izinler isteyebilir. Uygulamalara hangi izinleri verdiğinizi mutlaka kontrol edin. Hiçbir uygulamaya yönetici yetkisi vermemelisiniz zira bu yetkiye sahip uygulamalar normal şartlarda silinemiyor.

  • Android sisteminizi güncel tutun. Uygulamaları ve sistemi genel olarak güncel tutmak dış etkilere karşı cihazınızı her zaman daha güvende tutacaktır.

Zararlı yazılım nasıl ortadan kaldırılır?
Eğer sisteminizde zararlı bir yazılımın var olduğuna dair şüpheleriniz varsa, şüphelendiğiniz uygulamaları kaldırmak isteyebilirsiniz. Öncelikle cihazınızı güvenli moda almalısınız. Bu modda üçüncü parti uygulamalar ve doğal olarak zararlı yazılımlar devre dışı kalacaktır.
Güvenli moda giriş yöntemi cihazdan cihaza değiştiği için kısa bir Google araması ile cihazınızın güvenli moduna nasıl gireceğinizi öğrenebilirsiniz. Güvenli moda girdikten sonra sol alt köşede Güvenli mod yazısını göreceksiniz.
Bu aşamada yapmanız gereken tek şey uygulama listesini açıp zararlı yazılım olduğunu düşündüğünüz uygulamayı kaldırmak olacaktır. Eğer kaldırmak istediğiniz uygulamanın kaldır butonu kullanılamıyorsa, zararlı yazılıma yönetici yetkisi vermiş olabilirsiniz. Öncelikle bu yetkiyi kaldırmanız gerekecektir.
Yönetici yetkisine sahip uygulamaları görüntülemek için Cihaz yöneticileri menüsünü bulmanız gerekiyor. Çoğu cihazda bu menü Kilit ekranı ve güvenlik veya Gizlilik ve güvenlik menülerinin altında bulunmaktadır.
Cihaz yöneticileri menüsüne girdikten sonra cihazdaki yönetici yetkisine sahip olan uygulamaları göreceksiniz. Kaldırmaya çalıştığınız uygulama listedeyse, basitçe yönetici yetkisini kapatın ve uygulama menüsüne geri dönüp kaldırma işlemini tamamlayın.

Bu öğeyi yazdır

Bug 3 site Hacked
Gönderen: Cyber Attack - 03-15-2019, 08:58 PM - Forum: Web Hack - Cevap Yok

        Arrow  3 SİTE  HACKLENDİ

Bu öğeyi yazdır

  Shell Hack Yöntemi İle Hacklenen VPS Hk. ?
Gönderen: Legalatte - 03-15-2019, 08:31 PM - Forum: VPS - VDS Hosting - Cevaplar (3)

Merhaba arkadaşlar, 


Bugün bir tane elemana VHM panelimden ufak bir host açtım, keşke vermez olaydım. Aylardır uğraştığım bütün emekleri shell hack yöntemiyle berbat etti.. Sildi Gitti.. 

Ona açtığım hosting hesabı ile VPS de bulunan tüm accountları hackledi, Üstelik Tüm dosyaları, sql leri silip sadece index bıraktı .s üstelik ben hosting hesabını açtıkdan 15-20 saniye sonra ftpsini kontrol ederken tam dosyaları sildim deleteye basacaktım ki, tüm sitelerim index 'i yedi. o hesabı sıfırlamama rağmen herşeyimi kaybettim ve WHM panele, Diğer sitelerin panellerine erişemiyorum. Tüm Panellere Şifreler erişimsiz. 

bu siteler üzerinden para kazandığım için elimde bulunan resimli kanıtlar ile sabah suç duyurusunda bulunacağım. Bu konuda aklımda bir kaç soru kaldı bunlar hakkında yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa lütfen yorumlarını eksik bırakmasınlar. 

VPS sunucumda açtığım account ile tüm siteleri nasıl hackleyebilirler? 

Bu Güvenliği nasıl arttırabilirim? ve tekrarlanmaması için ne yapabilirim?

Bu kadar basit bir hack yemek cidden kolay mı? [Resim: frown.png]

Suç duyurusunda bulunduğumda Bir sonuç alabilir miyim sizce?

Bu öğeyi yazdır

  Hacked By Siber Nota
Gönderen: Amie Jarune - 03-15-2019, 08:27 PM - Forum: Web Hack - Cevaplar (5)

BREZİLYA HACKED 

Bu öğeyi yazdır

  Deep Web Nedir ? Deep Web Hakkında Bilgi
Gönderen: The Veronica - 03-14-2019, 11:57 AM - Forum: Deep Web - Cevap Yok

Deep Web Nedir ?

Deep Web ya da Undernet, google arama motorlarında ulaşılamayan sitelere ulaşımı sağlayan bir yöntemdir. Google arama motorlarında ulaşılan haber siteleri, arama motorları, youtube vs. net bilgisinin sadece %10′unu oluşturmaktadır. Geriye kalan %80′lik kısım ise bulmak istediğiniz ya da istemediğiniz yasal-yasal olmayan tüm bilgilerden oluşmaktadır.

Arama motorlarının bu bilgileri yayınlamayı istemediğini söylemek doğru bir yorum olacaktır. Çünkü bu bilgilerin çoğu ya yasadışı ya da kontrol edilemeyen içeriklere sahiptir. Arama motorları suça ortak olmamak adına bu siteleri paylaşmamakta, böylece kendini korumaya almış olmaktadır. Ancak bu tür siteler yayın yapmaktadır ve onlara ulaşmanın da bir yolu vardır.
Bu tür web siteleri aynı zamanda arama motorları tarafından bulunmak istemezler. Böylece sitenin varlığına rağmen kendini koruması sağlanmış olur. Arama motorları tarafından algılanmayan dinamik html kullanan bu siteler, karmaşık uzantılar kullanmaktadır.

Silah veya uyuşturucu ticaretinden, gizli devlet bilgilerine kadar birçok bilgiye ulaşımı sağlayan Deep Web, WikiLeaks’in de çıkış kaynağıdır. Türlü yasadışı ve uygunsuz içeriğe rağmen Derin İnternet, birçok torrent arşivi, e-kitap, doküman, kaynak, makale, fotoğraf, kişisel bilgi, her konuda forumlar, çeşitli ilanlar barındırmaktadır.

İnternet katmanlardan oluşmaktadır. 5 seviyeden oluşan internette 0 seviyesi bildiğimiz interneti oluşturur. 1 seviyesi e posta servisleri, ağlar gibi ortalamanın üstünde kullanıcıların kullanabildiği katmandır. Seviye 2 ftp sever kullanabilmek demektir. Seviye 3 ise Deep Web demektir. Seviye 4 Derin İnternet’in devamı şeklindedir ve daha fazla bilgi donanımına gereksinimi vardır. Seviye 5 ile ilgili ise pek bilgi bulunmasa da Marianas Web adını alması boşuna değil gibi görünmektedir.

Deep Web’e giriş için öncelikle “Tor Browser” adlı yazılım gerekmektedir. Derin internete normal tarayıcılarla ulaşmak mümkün değildir ve kullanacağınız tarayıcı Tor Browser olacaktır. Uygulamayı yükledikten sonra “start tor browser” uygulamasını açarak, Tor ağına bağlanıyoruz.

Kısa zaman sonra tarayıcı açılmaktadır. Buradaki sitelerin adları rastgele oluşturulmuş 16 rakamdan oluşan numaralardan oluşur. Bildiğimiz sitelerin sonunda bulunan com, org, net gibi ifadeler bulunmaz.

Deep Web İçerik ve Terimler Hakkında ;
1- Kullanılam Para birimi (bkz: bitcoin) 
2- Eroin, kokain, değerli esrar tohumları gibi bir çok uyuşturucu madde satımı.

3- Her türlü *****grafik içerik mevcut ve özellikle %70'i çocuk *****grafisinden oluşuyor.

Bunun dışında, ölüm, genital mutilation (Ölü İle Cinsel İlişki) vb içerikler.

4- Bir çok forum ve chat odası mevcut,bunlar aracılığıyla satışı yasak veya kanunen yasal olmayan şeylerin satımında payı var.

5- En çarpıcı şeylerden biri kiralık katil/suikastçi ilanları.Sadece burada gerçek para isteniyor.Fiyat çizelgeleri 20.000 dolardan başlayıp çok zengin kişiler için 200.000 dolara çıkabiliyor. Politikacılar 150.000 civarında.Ayrıca gazeteciler ve paparazziler de listelenmiş onlar da 50.000-100.000'den gidiyor. %50 iş başında %50 bitince şeklinde çalışıyorlar. İddialarına göre 5 kişilik, eski askerlerden oluşan bir özel tim olarak çalışıyorlar.

6- Bir kaç kara para aklama sitesi var, bitcoin üzerinden paranızı aklamayı vaadediyorlar.

7- En çok bulunan şeylerden biri hacker'lar. Mail adresleri, facebook hesapları gibi şeyleri patlatmayı vaadediyorlar. Fiyatlar pazarlık yapılabilir ancak internet sitesi çökertmek için serverın zorluğuna bağlı olarak değişik fiyatlar belirleniyor.

8- Silah tüccarları çok fazla. bazı özel yapım silahlar görünen en pahalı ürünler olarak adlandırılıyor. ağır silahların yanında, değişik bıçaklar vesaire de bulunmakta.

9- Teröristlerin çoğunlukta bulunduğu yerdir, bir çok chat odası ve forum mevcut.Ayrıca bomba, mayın yapımı gibi şeyleri anlatan handbooklar var. 0.3 bitcoine almak mümkün.

10- Gördüğüm en iğrenç şey insan üstünde deney yapmayı teklif eden bir labaratuarınkiydi. sitede açıkça evsiz insanların toplanıp burda çeşitli deneylere tabi tutulduğu söyleniyor. açıklamalarına göre bir hastaneyle ortak çalışıp evrak işini o şekilde hallediyorlarmış. suni yöntemlerle kadınları hamile bırakıp üzerlerinde deneyler yapmışlar. kaçıncı haftaya kadar kürtaj yapılmasına gerek olmadığı gibi kartlar ve açıklamaları var. İnsanın soğuğa ne kadar dayandığıyla ilgili bir deney yapıp, cinsiyet, kilo vesaire etkenlere göre kimin kaç derecede kaç dakikada öldüğünü belirtmişler. insanın kanını donduran cinsten. Bebekler üzerinde yapılan deneyler var, bahsetmek bile istemiyorum. marketten elma alır gibi, kataloglardan denek beğenebiliyorsunuz tabi ödemesi bitcoinle.

11- Son olarak da hırsızlar var tabii, istediğiniz ürünü çalma anının videosunu çekerek size ulaştırmayı vaadediyorlar.

12- Bir de sahte belgeler var tabi, belli bir meblaya bir çok ülkeye vize, pasaport, yabancı ülkelerden ehliyet gibi şeyleri alabiliyorsunuz.

gördüğüm şeyler bunlardı lakin, tabi erişilmesi daha zor yerlerde neler var bilmiyorum gördüklerimden sonra bilmek de istemem. 


Önceki yazılarımızda Deep Web hakkında çeşitli bilgiler sunmuştuk.Şimdi de bu sistemdeki para akışından bahsedeceğiz.Bu sistem genel olarak illegal olduğu için satıcı-alıcı arasındaki ilişki gizli olmalı.Örneğin bu sistemde Paypal kullanarak bir ürün alamazsınız çünkü Paypal üzerinden hem satıcıyı hem de sizi tespit etmek oldukça kolaydır.Aynı şekilde banka havalesi,Western Union gibi sistemler de güvenlik açısından Deep Web için uygun değildir.İşte burada Bitcoin devreye giriyor.

Bitcoin, Deep Web sitelerinde kullanabileceğiniz para birimidir.Bitcoin ile yapılan alışverişlerin takibi oldukça zordur.Çeşitli aracı sitelerden Bitcoin satın alırsınız.Satın aldığınız Bitcoin elektronik cüzdanınıza gönderilir.Sonra da siz Deep Web siteleri üzerinden gereken Bitcoin i ürünü aldığınız satıcının cüzdanına gönderirsiniz.Buradaki temel amaç satıcı ve alıcıyı korumaktır.
Bitcoin değeri değişen bir para birimidir.Bugün 100 dolara aldığınız 1 bitcoin yarın 200 dolar da olabilir,10 dolar da.Bitcoini yatırım aracı olarak ta kullanabilirsiniz,tabi oldukça risklidir.
Bitcoin satın alabileceğiniz güvenilir siteler:


www.virwox.com (Paypal kullanılabilir)

Bunun dışında Ebay ve Amazon üzerinden de Bitcoin alabilirsiniz fakat ücret daha yüksek olacaktır.
Deep Web'in her seviyesine farklı bir yolla ulaşılır.Bu yazımızda 4.seviyeye (Level 4) ulaşımı anlatacağız.İlk olarak bu sistem standart tarayıcılarla çalışmadığı için Tor Browser 'i indireceğiz.Buraya tıklayarak indirebilirsiniz.Programı indirdikten sonra kurulumunu yapın.

Programın eski sürümlerinde altta paylaştığım gibi bir pencere gelir.Yeni sürümlerde ise bu pencere açılmaz,direkt olarak tarayıcı açılır.Eğer bağlantı ayarlarınızda bir sorun yoksa ''Congratulations.You are using Tor'' mesajını alırsınız.Bu mesaj artık Deep Web 'e girdiğinizi göstermektedir.

Resimde görüldüğü gibi,eski sürümlerde bağlantı ayarlarınızda sorun yoksa stasus kısmında ''Connected to the Tor Network'' yazar.Bu yazı sisteme bağlandığınızı ve başka bir kullanıcının IP sini aldığınızı gösterir.Bununla birlikte yaklaşık 5-10 saniye sonra sayfa görüntüleyici açılır.

Artık sistemdesiniz ve 4. seviye Deep Weeb sitelerine erişebilirsiniz.Çeşitli siteler için bir sonraki yazımızı okuyabilirsiniz.(Ki bu sitelere girmek oldukça risklidir.


Daha önceki yazılarımızda da bahsettiğimiz gibi Deep Web teki en önemli unsur güvenlik.Genellikle illegal sitelerin bulunduğu Deep Web,kullanıcılara bu konuda büyük zararlar verebilir.Bu yazımızda Deep Web te güvenliğimizi nasıl maksimum seviyeye çıkaracağımızı anlatacağız.Ama hatırlatmakta fayda var; eğer Deep Web e giriyorsanız ve illegal siteleri ziyaret ediyorsanız ne yaparsanız yapın risk altındasınız demektir.

Aşağıdaki maddeleri okuyup uygularsanız izinizi sürmek oldukça zorlaşacaktır;

1-Flash Player

Bu madde çok önemli,Tor Browser ayarlarından flash desteğini kapatın.Flash olan sayfalarda gezinmek Tor kullanıcılarının yer tespitlerini kolaylaştırır.(Kapatmak için yeni sürümlerde, tarayıcıda Tor sembolüne tıklayın ve ''Security Settings'' bölümünden Flash ayarını kapalı duruma getirin.)

2-Browser

Tor kullanırken de,normalde de Firefox kullanın.Chrome ya da Internet Explorer kullanmamaya çalışın.Firefox dışında Opera da kullanabilirsiniz.(Zaten Tor Firefox altyapısını kullanır,değiştirmeyin.)

3-Geo

Tarayıcınızın Geo özelliğini kapatın.Geo özelliği internet sitelerinin,konumunuzu 1-2 metre hata payıyla bulmasını sağlar.Firefox ta kapatmak için adres çubuğuna about:config yazın,çıkan ekrana geo yazın,geo .enabled yazan yere çift tıkladığınızda değer kısmının true yerine false olduğunu göreceksiniz.

4-Eklenti*

Firefox kullanıyorsanız Dephormasyon eklentisini edinin.Bu eklenti takip edilmenizi zorlaştırır.(Tor Browser'ın son sürümleri bu eklentiye ihtiyaç duymuyor,indirmenize gerek yok.Zaten bu eklentiden destek çekildi.)

5-Dosya Silici Program

Deep Web ten bilgisayarınıza indirdiğiniz illegal bir dosyayı shift+del ile silmeniz bu dosyayı sisteminizden tamamen silmez.Silme işlemi için bu işi yapan bir program indirin.(Ne olursa olsun Deep Web'den veri indirmemeye çalışın,bu çok risklidir.)

6-Proxy

Asla proxy sitelerini kullanmayın.Bu siteler sizin de IP nizi kayıt altına alır.(Tor Browser de aynı şeyi yapar fakat proxy siteleri ticari amaç güttüğünden,ip adresiniz daha riskli bir işlemde kullanılabilir.)

7-Çerez 

Bilgisayarınızı kapatmadan önce daima çerezleri temizleyin.Bu işlemi ccleaner ile yapabilirsiniz.Bu önemlidir.

8-Antivirüs

Kesinlikle antivirüs program kullanın.Bu konuda Kaspersky size yardımcı olabilir.Eğer sisteminiz Kaspersky için yetersiz ise güvenilir bir antivirüs kullanmaya çalışın.

9-Linux Ubuntu 

Ubuntu yükleyerek çok daha güvenli bir sisteme geçiş yapabilirsiniz. Üstelik Windows'u etkileyen hiçbir virüsten etkilenmeden. Ubuntu'da Windows oyunları dışında neredeyse her uygulamanın bir versiyonunu bulabilirsiniz.Buradaki amaç hakkınızda bilgi toplanmasını engellemektir.(Eğer Windows 'dan vazgeçemiyorsanız Virtualbox yardımıyla sanal makine oluşturup Ubuntu kurabilirsiniz.Bu şekilde tek bilgisayarda hem Windows hem de Ubuntu kullanabilirsiniz.)

10-Crack

Crackli program kullanmayın.Cracklerin büyük bir kısmı trojen ve worm içermektedir.(Kaliteli bir antivirüs kullanıyorsanız bu madde sizi ilgilendirmeyecektir.)

11-Wireless

Wireless kullanmayın,ethernet kablosu çok daha güvenli ve hızlıdır.(Güvenlik duvarınız daima aktif olsun ve Wireless şifrenizi dikkatli seçin.)

12-Webcam

Bilgisayarınıza bağlı bir webcam varsa hemen sökün.Deep Web iki taraflıdır.Siz birinin ip adresini kullanırken başkası da sizin ip adresini kullanır.Bu da çeşitli riskler doğurur.

[/URL]

Bu maddeleri uygularsanız Deep Web te çok daha rahat dolaşabilirsiniz.Bu maddeler içindeki en önemlisi Linux Ubuntu dur.Eğer Ubuntu yükleme şansınız varsa derhal yükleyin.Daha önceki dava ve araştırmalara baktığımızda Amerikan Polisi Ubuntu üzerinden Deep Web e giren kullanıcıların yerini tespit edememişti.(Bu konuda bir kesinlik yok.Biz medyadan ve makalelerden bunu öğrendik,karar sizin.)

Biz yine de Deep Web e girmemenizi tavsiye ederiz.Hiçbir durumda sorumluluk kabul etmiyoruz.
*Deep Web'e girmek yasak mı? (illegal mi?)

-Kısmen.Deep Web,içerisinde sayılamayacak kadar çok siteyi barındıran bir sistemdir.Sadece Deep Web'e girmek suç değildir.Fakat yüzde 95'i illegal olan bir sistemden bahsediyoruz.Yani yasal durum girdiğiniz sitelere göre değişir.

*Tor Browser ücretli mi?

-Hayır,Tor Project adı altında bulunan hiçbir yazılım ücretli değildir.

*Tor Browser nasıl çalışır?

-Size o an aktif olan bir kullanıcının ip adresini atar ve kendi serverlarından geçirir.Yani siz Tor kullanan bir kişinin ip sini alırsınız ve girdiğiniz siteler bilgisayarınız ve servis sağlayıcınız yerine Tor serverlarını görür.

(Siz --> Tor Server 1 --> Tor Server 2 --> Tor Server 3 --> Girdiğiniz Site)

*Tor Browser kullandığım belli olur mu?

-Tor Browser,kendi serverlarını kullanır.Ve bu tespit edilebilir bir durumdur.Yani birkaç kod ile bir site ya da sistem,sizin Tor kullanıp kullanmadığınızı tespit edebilir.

*Tor kullanmadan bu tür sitelere girebilir miyiz?

-Bazı Deep Web sitelerinin adreslerinin sonuna .to koyarak giriş yapabilirsiniz.Tabi bu durumda ip niz değişmez ve Tor serverlarını kullanmamış olursunuz.

*Deep Web 'de hiçbir siteye giremiyorum,sorun ne?

-Eğer Tor Browser normal bir şekilde açılıyor ve ''Congratulations.Your are using Tor'' mesajı ile karşılaşıyorsanız bağlantı ayarlarınızda bir sorun yoktur.Eğer buna rağmen sitelere giriş yapamıyorsanız girmek istediğiniz sitelerin linkleri değişmiş olabilir.TheHiddenWiki 'den güncel linklere bakabilirsiniz.

*Deep Web 'de şikeli maç var mı?

-Deep Web 'de en çok sorulan,merak edilen konular iddaa ve şikeli maçlar.Fakat ne yazık ki bu konuda ücretsiz paylaşım yapan bir site yok Deep Web 'de,en azından biz bilmiyoruz.İddaa ve bahis siteleri genellikle ücretli ve hatta üyeliği olmayanlar bu sitelerin anasayfalarına dahi giremiyorlar.Çok sıkı güvenlik önlemleri oluyor.

*Nasıl Bitcoin kazanabilirim?

-Eskiden mining ile Bitcoin kazanmak mümkündü.Fakat artık hem popülerliği hem de kur yüksekliği nedeniyle mining zarar ettiren bir işlem.Bunun dışında da birkaç yöntem var.Detaylar;


*Bitcoin Wallet uygulamaları kota harcar mı?

-Evet.500-600 mb a kadar harcayabilir.Bundan dolayı dikkatli olmak gerekiyor.

*Deep Web 'den uyuşturucu alabilir miyim?

-Evet ama bu işlem illegal olacaktır.Bu konuda detaylar için 'a mail atabilirsiniz.

*Deep Web 'de Türkçe içerik var mı?

-Ara sıra açılan sayfalar ve sohbet odaları olmasına rağmen Türkçe içeriğe fazla talep olmadığından,ömürleri pek fazla olmuyor.*''The connection has timed out The server at xxx is taking too long to respond'' hatasının çözümü nedir?

-Bu sorunun birkaç nedeni olabilir.Bunlar; girmek istediğiniz site çevrimdışı olabilir(Farklı Deep Web linklerine girmeyi deneyin),internet bağlantınız kesilmiş olabilir(Normal web sitelerine girmeyi deneyin),güvenlik duvarınız ya da antivirüs yazılımınız bağlantıyı ve Tor Browser 'ı engelliyor olabilir.(Gerekli ayrıcalık ayarını yapın) Son olarak Tor Browser 'ınız güncel olmayabilir.Güncelleyin.Eğer tüm bunlardan sonra da sorun çözülmezse aldığınız hatanın ekran görüntüsünü yollayın,yardımcı olalım.*Nasıl Bitcoin alabilirim,neye ihtiyacım var?

-Bitcoin almanız için gereken tek şey Bitcoin cüzdan adresidir.Herhangi bir cüzdan uygulamasını (örneğin BitcoinQT) indirip ya da online cüzdan sitelerinden birine (örneğin Bitcoin Wallet - Be Your Own Bank - Blockchain.info) kayıt olarak cüzdan adresi oluşturabilirsiniz.Sonra Bitcoin satışı yapan bir siteden (örneğin mtgox.com ya da btcturk.com) o an ki güncel kura göre ödemeyi yaparak Bitcoin alırsınız.Aldığınız Bitcoin 'i önceden oluşturduğunuz cüzdan adresine çekersiniz.(Bu işlemler için satış sitelerinde anlatımlar vardır ama ben btcturk.com 'u öneriyorum çünkü bir sorun oluşursa iletişim daha rahat olacaktır,Türk sitesidir.) Bu satış siteleri aynı zamanda alış da yapar.Yani bu sitelerden Bitcoin alabildiğiniz gibi bu sitelere Bitcoin de satabilirsiniz. Bu tür sitelerin çoğu kredi kartı kabul etmez.(Güvenlik ve takip açısından) Aşağıda verdiğim linkten nasıl para yatırılır-çekilir inceleyebilirsiniz.

Bu öğeyi yazdır

  İos Ücretli Uygulamaları Ücretsiz İndirme Ve Daha Fazlası
Gönderen: Team Round - 03-14-2019, 11:44 AM - Forum: İos - Cevap Yok

Öncelikle herkese merhaba,


->Bu işlem bütün ios cihazlarda sorunsuz çalışmaktadır. ->İlk olarak safari üzerinden Buraya Tıklıyoruz ardından açılan siteden DOWNLOAD NOW seçeneğine tıklıyoruz.->Uygulama ana ekrana indirildikten sonra Ayarlar>Genel>Profiller kısmından profile izin veriyoruz.->İzin verdikten sonra ana ekrandan TweakBox uygulamasına girerek istediğimiz uygulama. oyun vb. indiriyoruz.Not: 1-2 gün içerisinde veya daha uzun profil doğrulanamadı hatası alırsanız TweakBox uygulaması içinde NoThx uygulaması ile bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

Bu öğeyi yazdır

  Kolayca Android Telefonları Hackleyin! // 'AnTiM00N
Gönderen: Genoryus - 03-14-2019, 11:41 AM - Forum: Android - Cevaplar (1)

Merhaba,
Anlatım;

KAYIT OL Sitesini Kullanacağız. İlk olarak sitemize girelim ve mailimiz ile üye olalım.

[Resim: lZyAjr.png]-Üyelik işlemimiz bittikten sonra editli apk yı telefona kuralım ve girelim. Açılan uygulamada

ACCEPT Butonuna basalım.
-Sonraki adımda 2 seçeneğimiz var biz zaten sitede üyelik açtığımız için OTURUM AÇ diyeceğiz.[Resim: nlg4Qa.png]

-Sıradaki bölümde OYUN GİRİŞ YÖNETİCİSİ Seçeneğini aktif ediyoruz ve cihaz yöneticisi olarak çalıştırmamızı istiyecek. ETKİNLEŞTİR diyelim ve izni vermiş olalım.[Resim: Q2ljn3.png][Resim: Z3Vl6Z.png]

-Sırada siteye üye olduğumuz e mail ve şifreyle giriş yapıyoruz.[Resim: Q2ljoZ.jpg]

-Son olarak açılan pencerede GÖRÜNMEZ OYUN MODU seçeneğini ve KOD AKTİF yazan seçenekleri açıyoruz. Bu kod aktif olayı orijinal apk da ss,arama kayıdı tut gibi seçeneklerdi kurbanın anlamaması için hepsini kod aktif diye editledim [Resim: tongue.gif] Görünmez Oyun Modu olayı ise işlemimizi tamamladıktan sonra keyloggerimizi başlattıktan sonra menüde görünmemesi için.

Ama Arkaplanda çalışır vaziyette olacak.[Resim: 0zk3OL.png]

-KAYDET e basalım ve Başarılı yazısı çıkınca uygulama otomatik kendini arkaplanda çalıştırıp menüden gizleyecek.[Resim: WDZjBP.png]

-şimdi sitemize girelim ve telefonun bütün bilgileri bizde [Resim: smile.gif][Resim: ODZP2P.png]

Şimdi nelere ulaşabiliriz bakalım.

-Online/Offline

-Batarya % si

-Lokasyon(Açık Adres)

-SMS ler

-MMS ler

-Aramalar

-Anlık Resimler

-Yüklü Uygulamalar (Bloklama özellikli)

-Takvim

-Rehber

-Google Geçmişi

-Kopyaladığı Yazılar

-SS

-Whatsapp,Facebook,Insatagram Tüm Sosyal Ağlarda ki Bildirimler (Gelen,Giden Mesajlar Dahil)

-Remote Kontrol (Cihazı kontrol edebiliyorsunuz)

-Live Viewing (Kameradan canlı olarak kurbanı izleyebilirsiniz)

-File Explorer (Bütün Dosyalara Ulaşabilirsiniz)

- +8 Özellik daha bulunmakta (site bloklama, kurban adına sms gönderme vs.)

İndirme Linkleri-Oyun Uygulaması Gibi Editlenmiş Sürüm Apk:
Sitenin Orijinal Olarak Bize Sunduğu Apk:
VirusTotalEditlenmiş Apk:
Sitenin Paylaştığı Orijinal Apk:VirusTotal[url=https://www.virustotal.com/#/file/1ca02e7854d42ac34146d66ab6d4ed306125b6e9013c397d019d476aae0f1039/detection]Editlenmiş ile Orijinal Apk Aynı Sonucu Verdi [Resim: smile.gif]

Son Olarak Sorumluluk Kullanıcıya Aittir!

Bu öğeyi yazdır

  Linux Terminal Komutları
Gönderen: Crazy Exelans - 03-14-2019, 11:38 AM - Forum: Linux - Cevap Yok

[Resim: lBn1pp.png]A

Kod:
a2ps : ASCII dosyalarini Postscript formatina cevir, mesela yazdiginiz bir program kodunu
acroread : AcrobatReader, pdf-dosyalarini görebilmek icin gerekli olan program
alias : Komuta baska bir isim ver
apropos : Belli bir kelimeyi man sayfalarinda ara
ar : Arsiv olusturmak, olusturulmus bir arsivi calismak ya da acmak icin
arch : Processor’un yapisi hakkinda bilgi ver
arp : Host ve IP numarasini göster. (arp = adress resolution protocol)
at : Komutu ya da komutlari daha sonraki bir zamanda calistir (bak. batch)
B
Kod:
basename : Bir dosyanin gercek ismini ver (Üst dizinleri göstermeden)
bash : Bourne Again Shell -> Linux’un standart shell’i
batch : Komutu ya da komutlari daha sonra ki bir zamanda calistir(bak. at)
bg : Bir programi Ön planda calistir
break : Bir blogu belli bir kosuldan terk et (bak. continue)
bunzip2 : (bak. bzip2)
bzip2 : Bir arsivleme programi
C
Kod:
cal : Aktuel takvimi göster
calender : Bir randevu hatirlatma programi
case : Coklu seceneklere ayirma komutu
cat : Dosyayi monitöre ver
cc : C derleyicisi (C-compiler)
cd = Dizin degistir
cdrecord : CD kopyalama tool’u
chfn : finger bilgilerinde degisiklik yap
chgrp : Grup degistir
chmod : Bir dosyanin haklarini degistir
chown : Bir dosyanin sahiplerini degistir
chroot : Bir komutu Özel bir root dizininde calistir
chsh : Standart shell i degistir
clear : Monitörü temizle
continue : Bir bloku belli bir kosuldan sonra terk etme ve kaldigin yerden devam et. (bak. break)
cmp : Iki dosyayi karsilastir (bak. comm, diff)
comm : Iki dosyayi satir satir karsilastir (bak. cmp, diff)
cp : Dosyayi kopyala
csh : C-Shell -> Yapisi biraz C diline benzeyen bir shell programi
csplit : Bir dosyayi parcalara ayir
cut : Bir dosyadan belli sütunlari kes
D
Kod:
date : Aktuel zamani göster
deluser : Kullanici sil
delgroup : Grup sil
df : Bellekte ne kadar bos yer oldugunu göster
diff : Iki dosya arasindaki farklari göster (bak. cmp, comm)
do : Belli bir kosuldan sonra bir komutu ya da komut blogunu calistir
done : do blogunun bitimi (bak. do)
du : Bir dosyanin ya da dizinin bellekte ne kadar yer kapladigini göster
E
Kod:
echo : Harf dizisini monitöre yaz
ed : Bir editör programi
egrep : Bir dosyanin icinde belli bir harf dizisini ara(bak. fgrep. grep)
eject : Medium’u disari ver, mesela CDROM
emacs : Bir editör programi
elif : if kosulunun saglanmadigi zaman devreye sokulan baska bir if kosulu
else : if kosullarinin saglanmadigi zaman devreye sokulan baska komutu
env : Bütün sistem degiskenlerini göster
esac : case seceneklerinin bitimi (bak. case)
exec : Komutu calistir
exit : Shell’den cikma komutu
export : Sistem degiskeninin tanimlanmasi
expr : Matematik ifadesini hesapla
F
Kod:
false : Boolean tipinde “yanlis” degeri
fdformat : Disket formatla
fdisk : Bellegi bölme programi
fg : Programi ön plana al
fgrep : (bak. egrep, grep)
fi : if kosulunun sonu (bak if)
file : dosya hakkinda bilgi ver
find : Belli bir dosyayi dizinlerde ara
finger : Sisteme kayitli olan kullanciliari göster ya da kullanici hakkinda bilgi ver
for : Belli komutlari belli bir kosula kadar döngü seklinde calistir
ftp : Dosya transfer programi (ftp = file transfer protocol)
fvwm : Linux icin yapilmis bir desktop programi (bak. fvwm2, gnome, kde …)
fvwm2 : (bak. fvwm)
G
Kod:
g++ : C++ derleyicisi (C++ compiler)
gcc : GNU C derleyicisi
gnome : (bak fvwm)
grep : (bak. egrep , fgrep)
groupadd : Yeni bir grup olustur
groupdel : Grup sil
groupmod : Grup üzerinde degisiklikler yap
groups : Kullanicinin bagli oldugu gruplari göster
grub : Bir cesit Linux Bootloader (bak. lilo)
gunzip : (bak. gzip)
gvim : vi editörünün GUI (graphical user interface) versiyonu
gzip : Bir arsivleme programi
H
Kod:
halt : Sistemi durdur
head : Bir dosyanin ilk satirlarini göster (standart 10 satir) (bak. tail)
help : Shell komutlarini göster
history : Kullanicini o zamana kadar kullandigi komutlari göster
host : Bir bilgisayarin adini sor
hostid : sistemin host kimligini göster
hostname : sistemin host adini göster
httpd : Apache server’i baslat
httpd2 : Apache 2 server’i baslat
I
Kod:
id : Kullanicini kullanici kodunu , bagli oldugu gruplarin kodunu göster
if : “eger” kontrolu
ifconfig : Ag kartini ayarla
init 0 : Sistemi kapat ( bak. halt, shutdown, poweroff)
init 1 : Sistemi tek kullanicili modus’a gecir (bak. init S, init s)
init 2 : Sistemi lokal cok kullanicili modus’a gecir
init 3 : Sistemi tam aga bagli sekilde ve cok kullanicili modus’a gecir
init 5 : Sistemi tam aga bagli sekilde, cok kullancili ve GUI’li modus’a gecir
init 6 : Sistemi yeniden baslat
init S : (bak. init 1)
init s : (bak. init 1)
J
Kod:
jar : Java arsiv
java : Java Virtual Machine (JVM)
javac : Java Compiler
javadoc : Java dokumanlari olustur
jdb : Java Debugger
jikes : IBM tarafindan sunulan ve javac’tan daha hizli olan bir Java Compiler
joe : Bir editör programi
K
Kod:
k3b : KDE’de GUI’li bir CD kopyalama programi
kaffeine : KDE CD, VCD, DVD vs. oynatma programi
kate : Bir KDE editör programi
kbear : Bir KDE FTP programi
kcalc : Bir KDE hesap makinesi programi
kde : KDE destop
kernelversion : Hangi kernel versiyonu kullanildigini göster
kmail : KDE Mail programi
konqueror : KDE internet browser
konsole : Yeni bir konsol ac
kopete : Bir KDE multiple messenger programi
kill : Process bitir
killall : Bütün process’leri bitir
kwrite : Bir KDE editörü
L
Kod:
last : Sisteme son kayit olan kisileri göster
less : Herhangi bir ciktiyi monitörde sayfa sayfa göster (bak. more)
lilo : Bir Linux Bootloader (bak. grub)
ln : Dosyalar ya da dizinler arasinda link olustur
logname : login ismini göster
logout : Sistemden ayril (eger login shell’le girildiyse)
lpr : Dosyayi basilmasi icin yaziciya gönder
lprm : Yaziciya gönderilen dokümanlari sil
ls : Dizinde bulunan dosyalari listele
lsmod : Yüklenmis modullari listele
M
Kod:
mail : Kullancillar arasinda mail yazmayi mümkün kilan mail programi
make : C programini belli bir kurala göre derleyen komut
man : Manual sayfalar dokümanlari
mcedit : Bir editör programi
mkdir : Yeni bir dizin olustur
modprobe : Kernel’a bir module eklemek ya da ondan silmek icin
mozilla : Netscape’in open source versiyonu ve gercekten harika bir web browser
more : (bak. less)
mount : Bir aleti bagla
mv : Dosyayi kaydir ya da ismini degistir (dikkat: cok tehlikeli bir komut bence)
mysql : MySQL veritabani programi
N
Kod:
nedit : Bir editör programi
newgrp : Yeni bir gruba gir
netstat : Ag baglantilarini görüntüle
netscape : Bir web browser
nl : Bir dosyayi satirlari numaralandirarak göster
nslookup : DNS (domain name system) sorgusu
O
Kod:
opera : Hizli bir web browser
P
Kod:
passwd : Sifre degistir
perl : PERL interpreter
php : PHP interpreter
pine : Bir mail programi
ping : Baska bir bilgisayara ulasabilme sorgusu
poweroff : Sistemi kapat (bak. init 0)
ps : Calisan process’leri göster
pwd : Icinden bulunulan dizini göster
Q
Kod:
quanta : Güzel bir HTML editörü
R
Kod:
read : Shell’de monitörde girilen girdiyi oku
reboot : Sistemi yeniden baslat (bak. init 6)
reset : Shell ayarlarini eski ayarlara getir
return : Bir fonksiyonun hesapladigi degeri geri vermesi icin gereken komut
rlogin : Uzaktaki bir bilgisayara baglan (bak. telnet)
rm : Dosyayi sil
rmdir : Dizini sil (dizinin bos olmasi sarti ile)
rpm : Redhat Packet Manager (ama genelde bütün Linux distrolari tarafindan desteklenir)
S
Kod:
select : Secenek secimi
set : Deger ver
sh : Bourne Shell
shift : Kaydir
shutdown : Sistemi kapat (bak. init 0)
sleep : Belli bir süre ara ver
sort : Siralayarak göster
split : Bir dosyayi parcalara ayir
startx : X-Server baslat
su : Baska bir kullanici adiyla gir ( option verilmezse root sifresi vermek gerekir)
sudo : Bir komutu root gibi calistir (tabii “sudoers” dosyasi buna izin veriyorsa, normal bir kullanicinin sudoers’i okumaya hakki yoktur).
T
Kod:
tail : Bir dosyanin son satirlarini göster (standart 10 satir). (bak. head)
talk : Sisteme kayitli olan baska bir kullanici ile sohbet et
tar : Arsiv programi
tcsh : Ilerletilmis bir C-shell
telnet : Uzak bir bilgisayara baglan
then : if kosulu saglaniyorsa bundan sonraki komutlari calistir
time : Bir komutun ne kadar süre harcadigini göster
test : Bir kosulu test et
top : Process’leri görüntüle
touch : Dosyanin degistirilme zamanini degistir
traceroute : Router takibi
true : Boolean tipindeki “dogru” degeri
U
Kod:
umask : Bir dosya icin standart haklar belirle
uniq : Siralanmis bir dosya icinde birden fazal ayni satirlari ele
umount : Baglanmis bir aleti sistemden geri cöz (hayir komutu yanlis yazmadim ;o) komutun ismi “unmount” degil)
unalias : alias’la degistirilmis komut aliaslarini geri cevir
unrar : Bir Arsivleme programi
until : Bir komutlar blogunu belli bir kosula kadar uygula
unzip : Arsiv programi
useradd : Sisteme yeni bir kullanici ekle
userdel : Sistemden bir kullanici sil
users : Su anda sisteme kayitli olan kullanicilari göster
V
Kod:
vi : (bak.vim)
vim : Bir editör programi
visudo : sudoers dosyasi üzerinde calis
W

Kod:
w : Hangi kullanicinin o anda hangi komutu calistirdigini ya da hangi programi kullandigini göster
wait : Belli bir process’i bekle
wall : Bütün kullanicilara mesaj yolla
wc : Harf, kelime ve satir sayma komutu
wget : Belli bir sayfa icerigini agdan lokal PC ye indir
whatis : Bir komutun ne ise yaradigini göster
whereis : Ara
which : Ara
while : Komutlari belli bir kosula kadar döngü halinde calistir
who : Sisteme kayitli olan kullanicilari göster (bak. finger, w)
whoami : Kullanicinin kendisi hakkinda bilgi
windowmaker : Bir destkop
wine : Windows Emulator programi
wish : Windowing Shell
write : Bir kullaniciya mesaj gönder
X
Kod:
xanim : Bir media player
xmms : MP3 player
xterm : X Terminal
Y
Kod:
yast (sadece SuSE) : Sistem ayarlari yapmak icin GUI’siz bir tool (yet another setup tool)
yast2 (sadece SuSE) : Sistem ayarlari yapmak icin GUI’li bir tool
you (sadece SuSE) : YaST online update
Z
Kod:
zip : Arsivleme programi

Bu öğeyi yazdır

  Windows 10 Hakkında Her Şey
Gönderen: By Queny - 03-14-2019, 11:35 AM - Forum: Windows - Cevap Yok

[/url]
[Resim: wol_error.gif]
Resim yeniden boyutlandırıldı, orjinalini görmek için tıklayın.

[Resim: 1af89d41e6ab20142c870bef9e7cf77c.jpg]

Herkes Windows 9'u beklerken Microsoft büyük sürpriz ile Windows 10 tanıtımını gerçekleştirdi. Şaşıtıcı bir hamle olarak görülebilecek bu yenilikle Microsoft'un hem daha fazla ilgi çekmeyi, hem de yeni işletim sistemi ile Windows 8 arasındaki farklılıkları vurgulamayı amaçladığı söylenebilir. Zira Windows 8 ile revizyonizmdenradikal değişimlere yelken açan şirket, Windows 10 ile hem bir adım geri çekiliyor hem de arayüzde yeniden önemli değişikliklere imza atıyor.

Windows 10 İndirme Linkleri Orjinal 


Huzurlarınızda Başlat Menüsü


[Resim: wol_error.gif]
Resim yeniden boyutlandırıldı, orjinalini görmek için tıklayın.

[Resim: dc50e7b221cc10512bc449233bded6c6.jpg]

Geri çekilmeden kastımız tabii ki çok tartışılan "başlat menüsü - modern arayüz" tartışması. Aynı konuyu tekrarlayıp Windows 8'in yayınladığı günden beri süregelen tartışmayı açmaya gerek yok. Başından beri sevilmeyen ve dokunmatik olmayan masaüstü sistemlerdeki kullanım zorluklarından yakınılan modern arayüz bir adım geriye çekilmiş durumda. Bir başka değişle; Microsoft, Vista'dan sonra bir kez daha kullancı deneyiminin önemini hatırlayıp, dayatma ile kitlelerin değişime zorlanamayacağı anlamış oluyor.

Revize edilmiş klasik bir yapı

Peki ya yazılım devinin Windows 10 ile getirdiği değişimler ve yenilikler neler? Ne kadar yenilikten sayarsınız bilinmez ama arayüzdeki en büyük yenilik tabii ki başlat menüsü. Haksızlık etmeyelim, başlat menüsünün geri gelmesi belki yenilik değil ama kendi içinde yenilikler içeren, hatta neredeyse tamamen elden geçirilen bir yapı söz konusu.

Canlı kutucuklar yine iş başında


[Resim: wol_error.gif]
Resim yeniden boyutlandırıldı, orjinalini görmek için tıklayın.

[Resim: bb779697fc58ed8ed7a9c5b4ef10c413.jpg]

Microsoft tarafından yayınlanan ilk tanıtım videosuna bakılırsa, daha önce ortaya çıkan ekran görüntülerini doğrulayan bir başlat menüsü kullanıcıları bekliyor. Modern arayüzün temel taşı olan canlı kutucuklarla revize edilmiş yeni başlat menüsü, hem Windows 8 esintilerini taşıyor hem de klasik Windows deneyimini kullanıcılara sunuyor. Canlı kutucuklar klasik başlat menüsü öğelerinin hemen sağ tarafında yer alıyor. Bu bölüme favori web siteleri, favori uygulamalar ve kişiler eklenebiliyor. Canlı kutucuklar tıpkı Windows 8'de olduğu gibi otomatik olarak güncelleniyor ve kullanıcılara bildirim sağlıyor.

Arama tekrar yerli yerinde


[Resim: wol_error.gif]
Resim yeniden boyutlandırıldı, orjinalini görmek için tıklayın.

[Resim: 26b914116ffeed9fad494b93f2405e24.jpg]

Windows 10 ile gelen bir diğer yenilik ise arama satırının tekrar başlat menüsündeki yerini alması. Klasik yapısıyla dikkati çeken yeni arama sistemi hem lokal arama hem de web üzerinde arama gerçekleştiriyor.

Tam ekran dayatmasına son verildi


[Resim: wol_error.gif]
Resim yeniden boyutlandırıldı, orjinalini görmek için tıklayın.

[Resim: d149c0a4944d34039c6c01439728fb53.jpg]

Arayüze yönelik geliştirmelerden bir diğeri ise tam ekran uygulamalara yönelik. Windows 8 ile birlikte kullanıma sunulan Windows App Store uygulamaları işletim sisteminde tam ekran olarak çalışmaktaydı. Windows 10 ile birlikte tam ekran uygulamalar artık tamamen kullanıcının kullanım tercihine bırakılmış durumda. Kullanıcılar Windows App Store uygulamalarını ister tam ekran, isterlerse yeniden boyutlandırarak kullanabilecek.

Yeni multitask deneyimi


[Resim: wol_error.gif]
Resim yeniden boyutlandırıldı, orjinalini görmek için tıklayın.

[Resim: 7947dc57132f96f814cf72ae93e9b41d.jpg]

Microsoft'un Windows 10 ile birlikte el attığı alanlardan birisi de masaüstü görünümü. Yeni sürümde Multitask ekranını derleyip toparlamaya çalışan şirket, OS X'in Mission Control özelliğini andıran yeni bir yapı oluşturmuş. Böylec, masaüstü üzerinde açık olan pencereler kolayca görüntülenip istenilen uygulamaya geçiş yapılabiliyor. Ayrıca, sanal masaüstü özelliği sayesinde birçok uygulamayı tek masaüstünde görüntülemek yerine iş ve eğlence gibi farklı amaçlara yönelik masaüstleri tasarlanabiliyor.

Daha fazla tut!


[Resim: wol_error.gif]
Resim yeniden boyutlandırıldı, orjinalini görmek için tıklayın.

[url=https://resimci.org/images/2015/07/31/395f756de8cdfd58b9b48fe3f4c68909.jpg][Resim: 395f756de8cdfd58b9b48fe3f4c68909.jpg]

Uzun süredir Windows sürümlerinde bulunan "snap" özelliği de Windows 10 sürümünde revizyondan geçirilmiş durumda. Artık aynı anda ekranda 4 ayrı pencere görüntülenebilecek. Ayrıca Windows 10, uygulamaların ekranda nasıl yerleştirilebileceği hakkında ipuçları da sağlayacak.

Bu öğeyi yazdır

  Windows Phone
Gönderen: Cyber Attack - 03-14-2019, 11:30 AM - Forum: Windows Mobile - Cevap Yok

[Resim: 500px-Windows_Phone_8_logo_and_wordmark_...29.svg.png]

Windows Phone 8, Microsoft'un Windows Phone mobil işletim sisteminin ikinci nesildir. İlk sürüm olan Windows phone 7-in devamı olarak yaratıltı. Bu, 29 Ekim 2012 tarihinde serbest bırakıldı ve selefi gibi, bu Metro tasarım diline dayanan düz bir kullanıcı arayüzü sunuyor. Bu sürümün yerini 2 Nisan 2014 yılında açılan Windows Phone 8.1 mobil işletim sistemine bıraktı. Sürümün mobil medya yazılım ve dağıtım platformu Windows Phone Store-dir. Güncellenme yöntemi ise ilk sürümden farklı, Zune yazılım ile değil, "Firmware over the air" aracılığı iledir.

Windows Phone 8, Windows phone 7-de kullanılan Windows CE tabanlı mimarini Windows 8-de bulunan Windows NT çekirdeğine değiştirir. Güncel Windows Phone 7 cihazları, Windows Phone 8 için güncelleme olamaz ve Windows Phone 8 için özel olarak derlenmiş yeni uygulamalar Windows Phone 7 cihazlar için uyumlu değildir. Geliştiriciler hem Windows Phone 7, hem de Windows Phone 8 cihazlarında Microsoft Visual Studio-da uygun SDK'ları ile her iki platformları hedefleyerek kendi uygulamaları kullanılabilir hale getirebilirler.

Windows Phone 8 cihazları, Microsoft Mobile (eski Nokia), HTC, Samsung ve Huawei tarafından üretilmektedir.


20 Haziran 2012 yılında, Microsoft Windows Phone 8 (kod ismi Apollo), Windows Phone işletim sisteminin ikinci nesilini açıkladı. Windows Phone 8,Windows CE mimarini Windows NT çekirdeği ile evez etti ve iki platformlar arasında geliştiricilerin kolayca kapı uygulamaları sağlayan Windows 8 ile birçok bileşenleri paylaştı.

[Resim: Windows_Phone_8_StartScreen.png]

Windows Phone 8 ayrıca yeni özellikleri ile cihazlar tanıttı - büyük ekranlar (Dört teyit boyutları "WVGA 800×480 15:9","WXGA 1280×768 15:9","720p 1280×720 16:9","1080p 1920x1080 16:9" kararları), çok çekirdekli işlemciler, NFC (yani öncelikle içerik paylaşmak ve ödemeleri gerçekleştirmek için kullanılabilir), Windows Phone 7 uygulamaları ile geriye dönük uyumluluk, çıkarılabilir depolama için geliştirilmiş destek, tüm ekran boyunca yeniden boyutlandırılabilir fayans içeren yeniden tasarlanmış ana ekran, Yeni Wallet (Cüzdan) hubu, (Örneğin, NFC ödemelerine entegre etmek, Groupon olarak kupon siteleri ve sadakat kartları), ve OS temel işlevleri içine VoIP uygulamalarının "birinci sınıf" entegrasyonu.


Ayrıca, Windows Phone 8-de, bu tür cihaz yönetimi, BitLocker şifreleme gibi kurumsal pazarda amaçlayan daha fazla özellik yer alacak. Ayrıca, çalışanlara uygulamaları dağıtmak için özel Pazaryeri oluşturma yeteneği de verildi. Ayrıca, Windows Phone 8 over-the-air güncelleştirmeleri destekleyecek ve tüm Windows Phone 8 cihazları serbest bırakıldıktan sonra en az 36 ay süreyle yazılım desteği alacak. Windows Phone 8 Windows Phone 7 cihazları için varolan bir güncelleme olarak hazır olmayacak. Bunun yerine, Microsoft, Windows Phone 7 cihazlar için bir güncelleme olarak Windows Phone 7.8 yayınlandı.

Windows Phone 8 sürümü Windows Phone 7-den farklı büyük güncellemesi olmadı, yalnızca küçük değişiklerle Apollo, GDR1, GDR2, GDR3 versiyonları sunuldu

Bu öğeyi yazdır